YETİM ÖĞRENCİLERİMİZE EĞİTİM BURSU

Dünyada her 4 kişiden biri eğitim olanaklarına ulaşamıyor. Maddi imkânsızlıklar, altyapı yetersizliği, eğitimsizlik… Tüm bunlar yoksul ülkelerdeki insanların hayatını ve geleceğini olumsuz etkilemekle kalmıyor, bu insanları uluslararası güçlerin insanlık dışı sömürülerine de maruz bırakıyor. Savaş ve krizler ise bu sömürüye hizmet ediyor. Bu sömürüye maruz kalanların başında hiç şüphesiz yetimler geliyor. Misyoner kuruluşlar, organ mafyaları, fuhuş çeteleri ve terör örgütleri ise savunmasız kalan yetimlerin karşılaştığı tehlikelerden birkaçı.


Dünya üzerinde bakımını üstlendiğimiz yaklaşık 10 bin yetimin eğitim, sağlık, gıda, kıyafet ve barınma ihtiyaçları bağışçılarımız tarafından karşılanıyor. Yapımını tamamlayıp eğitime başladığımız yetim eğitim külliyelerimizde bulunan öğrencilerimize bağışlayacağınız eğitim bursları ile destek olabilirsiniz. Arkadaş grubu, sınıf veya okul öğrencileri olarak Türkiye dâhil dilediğiniz bir ülkedeki yetimleri 175TL'lik eğitim bursu ile destekleyerek masraflarının karşılanmasını sağlayabilirsiniz.


Kampanya çerçevesinde tüm operatörlerden “YETIM” yazıp 5560’a SMS göndererek çocuklar için 10TL’lik bir destek sunabilirsiniz.