OKULUNUZUN BİR SU KUYUSU OLSUN

Bütün canlılar sudan yaratılmıştır. Vücudumuzun yüzde 70’i su. Dünyamızın da yüzde 70'i su. Su hayat demektir. Yaşamak demektir. Canlanmak ve yeniden dirilmek demektir. Su medeniyettir. Su Yoksa Hayat da yok demektir.Bizler kaynak suyu olmazsa, çoğu kere musluk suyunu içmiyoruz. Yemeklerimizde bile kullanmaktan kaçırıyoruz. Afrika'nın pek çok bölgesindeki insanlarsa, yağmur sonrası oluşmuş çukurlarda çamurlu su bulurlarsa şükrediyorlar. Bizler, musluktan akan sular için laboratuvar analizi isterken, onlar çamurlu suyun kabın dibine çökmesine razı oluyorlar.

Bizler evimizin içindeki musluktan akan sudan bir bardak içmek için koltuğumuzdan kalkmaya üşenirken, onlar bir bidon su için kızgın çölde kilometrelerce yürümek zorunda kalıyorlar. Öğrencilerin kumbaraları atacağı her damla iyilik, Afrika'da bir çocuğu hayata bağlayacak, ona yaşama sevinci verecek. Kuyulardan iyilik akacak.

Sizde su gibi aziz olmak, yüreklere bir avuç su serpmek ister misiniz? 

Sizin desteğinizle açılan kuyular kara kıtaya umut oluyor. Dünyada milyonlarca insan temiz suya erişimi olmadığı için sağlığını hatta hayatını kaybediyor. Onları temiz suyla buluşturmak ve hayata tutunmalarına vesile olmak isterseniz bir su kuyusunun maliyetini karşılayabilir ya da daha küçük yardımlarla ortak su kuyusu açılmasına destek olabilirsiniz. Unutmayın! Bizim için su, onlar için hayat! 

Bölge halkı tarafından adeta Bayram Sevinci ile karşılanan yeni su kuyularına bağışta bulunan okulların istediği isimler veriliyor. Kuyu açtıran okullara tabelasında okulun adının yazılı olduğu kuyu görselleri çerçeveletilerek teşekkür belgeleri ulaştırılıyor. 

Açılan bir kuyudan yaklaşık 500 ila 1000 kişi yararlanıyor. Her kuyu bir köyün, bazen 5-6 köyün susuzluktan kurtulması, hayat bulması anlamına geliyor. Bağışlarınız dualarla karşılık buluyor. 

Deniz Feneri Derneği Dünya’daki susuzluk problemini çözmek için yıllardır Su Kuyusu Projesi yürütmektedir. İyilik Okulu Projemizle birlikte öğretmen ve öğrencilerimizin üstün gayret ve çabalarıyla bu sayı daha da arttı.

Su kuyusu açtırmak için derneğimize başvurmanız yeterli. Derneğimize bizzat gelerek veya 0312 527 30 30 numaralı telefonu arayarak başvurunuzu yapabilir, bilgi alabilirsiniz. Tüm operatörlerden “KUYU” yazıp 5560’a SMS göndererek yapılan su kuyuları için 10TL’lik bir destek sunabilirsiniz.